A munkaerő-megtartás atipikus eszközei
Friss hírek
Tíz százalékkal nőtt az atipikus foglalkoztatás a raktározás-logisztika szektorban
2023. augusztus 1.
Tavaly év végéhez képest tíz százalékkal nőtt a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkoztatottak száma a raktározás-logisztika területén. Emelkedés tapasztalható az elektronikai iparágban, s a szezonalitás miatt a turizmus-vendéglátásnál is megnőtt a rugalmas munkavégzés iránti kereslet, utóbbi esetén a hasonló időszakban mért adatokhoz képest azonban jelentős a visszaesés. A legtöbb vállalkozás a magyar munkaerőt várja, ami a szinte teljes foglalkoztatás miatt a korábbinál rugalmasabb hozzáállást tesz szükségessé, úgy a keresés, mint a munkavállalók mobilitásának tekintetében, a munkásszállások, céges buszok biztosításával, a klasszikustól eltérő munkaerő-állomány kialakításával. A HR-szolgáltatók tapasztalatait igénybe véve, egyre több cég toboroz közvetlenül – derül ki a 200.000 fő munkavállalót foglalkoztató Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége tagjai és támogatóinak heti rendszeres méréseiből, amelyeket a nemzetközi adataik is megerősítenek.
Tovább olvasom »Elkerülhetőnek látszik az inflációs bérspirál
2023. február 23.
2023 elején a diákmunka esetén átlagosan 7%-kal emelkedtek a bérek. A növekedés a legtöbb ágazatban hasonlóan alakult, százalékosan a minimálbérhez közelebb eső kifizetéseket jobban érintette, mint az annál magasabbakat. A nyugdíjas foglalkoztatásnál idén januárban átlagosan 16% körüli bérfejlesztés figyelhető meg, köszönhetően a minimálbér emelkedésének. A munkaerő-kölcsönzési szektorban a 2023. évi béremelések átlagosan 10% körül voltak – tette közzé az összesen 420.000 atipikus keretek között foglalkoztatott dolgozók kétharmadát képviselő tagszervezeteik legfrissebb adatai alapján a DiákÉSZ, a KÖZÉSZ és az MMOSZ.
Tovább olvasom »Recesszió, vagy csak lassuló gazdaság?
2022. december 22.
Forgalomcsökkenés és alacsonyabb foglalkoztatás a kiskereskedelemben, a feldolgozóiparban csak pontszerűen érzékelhető HR-következmények, legfeljebb 5 százalékig elmozduló munkanélküliségi ráta, s könnyen összecsúszó bérkategóriák – ezek a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ) legfontosabb év végi tapasztalatai és a jövő évi várakozásai. Növekvő élelmiszerárak, erősödő inflációs hatások nyomán a kiskereskedelemben forgalomcsökkenés tapasztalható. A jövő év első negyedévében a […]
Tovább olvasom »